TimeManagement

تغییری نا گزیر!

    نمودار زیر بنا بر نتایج آمارگیری به روش خوداظهاری در مورد نحوه سپری کردن وقت در بین جمعیت بالای ۱۵سال ایرانیان است، که توسط مرکز ملی آمار کشور منتشر شده:

TimeManagementIran    کمترین زمان در طول شبانه روز یعنی حدود ۳دقیقه اختصاص به فعالیت‌های داوطلبانه و خیریه دارد و این به این مفهوم است که به صورت متوسط ما ایرانی‌ها مشارکت اندکی در کارهای داوطلبانه داریم. در کشورهای توسعه یافته مانند کانادا این عدد بالغ بر یک ساعت و شش دقیقه است، ۲۲برابر ایران! کار داوطلبانه کاری است که بدون هیچ‌گونه چشم داشت و پرداخت مالی توسط کارفرما انجام می‌شود ولی مفهومی بسیار فراتر از بیگاری دارد.

   فعالیت در انجمن دانش‌آموختگان خوانسار از جنس کار داوطلبانه است و بدینوسیله از همه اعضای گروه‌های «دبیرستانی که شریعتی بود» در وایبر و سایر مخاطبان این وبسایت جهت مشارکت در بهبود فضای آموزشی شهر و دست کم بازگشت به دوره طلایی درخشش استعدادهای شهر دعوت می‌کنیم. بنا بر یک نظرسنجی که از ۲۰نفر از دوستان و همشهریان انجام دادم، حدود ۲٫۵دقیقه در روز اختصاص به فعالیتهای داوطلبانه داشت و نتیجه‌ای که من گرفتن لزوم تغییر بود. جسارت من را ببخشید!

5+

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *