LogoHamayesh94-01

گزارش۱) گزارش نخست اولین همایش تجلیل از دبیران پیشکسوت …

   با لطف خدا و همراهی جمعی از دانش آموخته های دبیرستان دکتر شریعتی خوانسار، اولین همایش تجلیل از دبیران پیشکسوت دبیرستان دکتر شریعتی (دریانی) خوانسار روز جمعه مورخ ۲۵اردیبهشت ماه ۱۳۹۴ در هتل زاگرس خوانسار از ساعت ۱۶ تا ۱۹:۳۰ برگزار شد. گزارش کامل مراسم تا روز یکشنبه در همین وبسایت منتشر خواهد شد. همچنین لازم به بیان است که نحوه تهیه فیلم این مراسم نیز، پس از تدوین، از طریق همین وبسایت اطلاع رسانی خواهد شد.

در ادامه دلنوشته ها و پیام های زیبای برخی از دانش آموختگان و اعضای محترم انجمن دانش آموختگان خوانسار در این همایش آمده:

سایر گزارش های همایش نیز از آدرس زیر قابل مشاهده هستند:

گزارش۲) گزارش تفصیلی اولین همایش تجلیل از دبیران …

گزارش۳) ای پیک مشتاقان بده پیغام دوست!

گزارش۴) خلاصه نتایج فرم های نظر سنجی

گزارش۵) همایش در آینه رسانه‌ها

پیام آقای دکتر سید علی میرباقری: سلام ، من كه توفيق شركت دراين مراسم رانداشتم ( به دليل درپيش بودن همايش سراسرى معاونين سياسى استاندارى ها وفرمانداران سراسركشور ) خيلى خبرهم ندارم كه چه گذشته !، عليرغم اينكه عزم جزم بود كه بيايم وبگويم من هم خوانسارى ام ، امانشدوجزو مغبونين ماجراشدم ،! اما هرچه بود عالى بود ! نه ازاينكه مراسم ، گفته ها، موضوعات و… چه بود ؟! نه ! ازاين منظركه جوانانى آرمانگراوصادق دورهم جمع شدندونشان دادند كه ؛ مى توانند ؛ جوانان عزيز وطنم ! دانش آموختگان معلمين خوب وزحمت كش شهرم ! باوقاران مودب ورشيدزادگاهم ! شماباكمك هم ، باتمرين باهم بودن ، باتكرارتوجه به نقاط قوت همديگر ، وگذشت ازنقاط ضعفى كه حتمآ همه داريد، مى توانيد طپش وتكان وتحرك وتلاطم بيافرينيد وباشناسايى زمينه هاى توليدمولدوموتورتوسعه در خوانسار اين شهر شهير امافراموش شده رادوباره برتارك تاريخ فرهنگ كشور، بنشانيد، نه فقط فرهنگ ، اقتصاد و سياست و مديريت! همگى، جمعى ، گروهى ، اتحادى ، بخواهيدكه بخواهند، خوانسار پتانسيل هاى زيادى براى نوسعه دارد كه نشان داده نشده است، خوانسارمردان بزرگى دارد بهشان بهاداده نشده ، خوانسار حوزه هاى مهم واستراتژيكى داردكه برجسته نشده است، شما چنين كنيد ، شمادرهمان شهركسى راداريد بنام حاج مهدى ابن الرضا ، مرد بزرگ وتوسعه گرايى است، اماخوانساريها ،هيچوقت ازاو استفاده نكردنتد، دراصفهان در تهران ودرسراسركشور هستند كسانى كه بزرگند ، شمااگر خوانسارراازنظرروحى بزرگ كرديد،وخودتان رامطرح كرديد ونشان داديد كه توسعه گراييد ،بزرگى خوانسار، بزرگى مى آفريند ، بعنوان مثال شما امثال حاج سيد على ميرباقرى خيلى داريد ، پيدايشان كنيد وانشالله براى سال آينده با همكارى مديران استانى، صدا وسيماى استان ، بزرگان استان ،ميزبان همايش پيشكسوتان تعليم وتربيت استان درخوانسار باشيد.

پیام آقای دکتر مهدی رادمند: أعضائ محترم هييت اجرائي! سلام و خدا قوت. معصوم فرمود من لم يشكر المخلوق لم يشكر الخالق. شما امروز شش صفت حميده را در أسنانه بعثت پيامبري كه فلسفه بعثت خودش را كامل كردن صفات پسنديده أخلاقي أعلام كرد انجام داديد:
١- تكريم مقام معلم
٢- سپاسگذاري از كساني كه امير المؤمنين فرمود و من علمني حرفا فقد سيرني عبدا
٣- شاد كردن دل معلماني كه در خستگي بازنشستگي بسر مي برند و شاد كردن دل مؤمن پاداش بزرگي دارد
٤- نمايش وحدت و همدلي كه خدا فرمود و تعاونوا علي البر و التقوي
٥- إثبات فرهنگ دوستي مردم خوانسار
٦- اموختن لذت تكريم بزرگان به نسل اينده كه معصوم فرمود وأكرم وا كباركم و ارحموا صغاركم
توفيق و شاد ابي و سلامتي شما را از خداوند متعال خواستارم. همچنین شعری از آقای دکتر به مناسبت این همایش نیز در گروه ارسال شد:

اين دبيرستان دبيرانش دبيري كرده اند
پادشاه ان را در اين منصب وزيري كرده اند
گر چه در اينجا سخن از جنگ و رزم و حمله نيست
لشگر فرماندهان را هم اميري كرده اند
خشت اول را به نام نيك “درياني ” زدند
ناصران علم و دانش را نصيري كرده اند
اين بنا چون مسجد است و اين دبيران چون امام
در نماز عشق بر عشاق ميري كرده اند
تا من و تو از اسارت گاه ناداني رهيم
از جواني تا به پيري را أسيري كرده اند
بذر عشق اورده اند و كشت دانايي زدند
حاصل أش موي سفيدي شد كه پيري كرده اند
چون خداي خوبش حكمت را به ما اموختند
خسته خود را در مسيري از خبيري كرده اند
اين بزرگاني كه قد دارند مانند كمان
ما صغيران را به صبر خود كبيري كرده اند
دستشان بوسيدني شد همچنان دست پدر
تربيت نا اهل را با اين دلبري كرده اند
اين همايش “مهدي ” از تقدير و تكريم است و مهر
چون خدا را همچو پيغمبر سفيري كرده اند

پیام آقای سید فرزین عظیمی: همه آمده بودند آنانی که دیروز صدای پر صلابتشان طنین انداز کلاس بود و امروز دستان چروکیده و لرزانشان بوسگاه صدها قلب عاشق، آنانی که دیروز شیطنت هایشان خاستگاه کلاس و امروز قیام و قعودشان سرشار از تجلی ادب، بارها از سر شوق و از عمق دل کف زدند و اشک شوق ریختند، مهم نبود که که هستی و عنوانت چیست و کجایی، همه مفتخر به عنوان دانش اموزانی بودند که قرار بود تمام قد در پیشگاه اساتید خود احترام کنند، مبعث بود روز عرض ارادت به ساحت تعلیم و روز نکو داشت اخلاق و سپاس و چه زیبا به تصویر کشیده شد این عید بلوغ، کارشان کارستان بود ومکان مهد دليران، خوانسار شهر پر افتخار در دامنه زاگرس استوار. با سپاس از خالقان آن، عید همگی مبارک.

پیام آقای حمید صانعی: با سلام و تبریک مبعث پیامبر مهربانیها. در گوشه ای از تاریخ پر افتخار این گران بوم و بر به رخدادی برمیخوریم که هنگام عزیمت سپاه اشرف افغان به اصفهان .خسته و گرسنه به خوانسار برمیخورندو چون توان غارتگری نداشتند با بزرگان این شهر معامله میکنندو نیاکان علم دوست و دانش پرور ما به آنها میگویند هموزن گندمی که به شما میدهیم باید به ما کتابهایی را بدهید که در طول مسیر به یغما برده اید. این روایت موثق تاریخی خود حکایتگرحقیقتیست پر غرور. روز ۲۵ اردیبهشت ۹۴ جمعی از دانش آموختگان و فرهیختگان زاده این سرزمین. آیینی به پا داشتند تا در دل این روزگار پر مشغله که هر کس فقط و فقط غمخوار روزگار خویش است نکوداشت دبیران و معلمان سالهای دور خود را به بزم بنشینند .آینی سراسر احساس و عشق و سرشار از بوسه های قدر دانی و قدر شناسی بر دستان چروکیده از گچهای پای تخته سیاه و لرزان ز بی مهری ایام. محفلی که در آن تنهااشک شوق و کف زدنهای بی پایان بود که گوشه ای از عشق درون را بیان میکرد. آری آیین این روز تاریخی و به یاد ماندنی آواز بلند مردمان خوانسار بود تا در نغمه ای ماندگار بسرایند که ما فرزندان تاریخیم فرزندانی از نسل همانهایی که قرنها پیش به غارتگران گندم دادندو کتاب گرفتند .فرزندانی خلف که هنوز هم که هنوز است بیش از هر چیز قدر دان علم و دانایی و آموختنیم و اینچنین عاشقانه آموزگاران خود را نکو میداریم. پدرم همیشه دانش آموزان خود را چونان فرندانش دوست میدارد و در این روز باتمام وجود این احساس پدرم را درک کردیم .احساس حضور با برکت برادران و خواهرانی که ادب و متانت و قدرشناسی آنان را باید سرلوحه زندگی قرار داد. با تمام وجود از همه عزیزانی که با صرف وقت شریف خود و هزینه موجب این گردیدن تا بار دیگر چشممان به جمال دبیران وهمکلاسیهایمان روشن گردد قدردانی میکنم بی شک این آیین با شکوه طلیعه رخدادهایی خواهد بود که به دست توانمند شما عزیزان برای فردای این شهر رقم خواهد خورد وبه امیدروزی که به قول استاد بدیعی دبیرستان شریعتی را به بچه های شریعتی برگردانند.

پیش از من و تو بسیار بودندو نقش بستند
دیوار زندگی را زینگونه یادگاران
وین نغمه محبت بعد از من و تو ماند
تا در زمانه باقیست آواز باد و باران

بخشی از پیام آقای محمد قربانی پور: … دیدن همکلاسی های قدیم و اساتید بزرگوار هدیه با ارزشی بود که دیروز به ما دادید. تشویق ممتد استاد بزرگوار حاج مجتبی صانعی اشک شوق رو بر دیدگان شاگردانش جاری کرد. وضعیت جسمانی استاد بزرگوار مصداق درس خود ایشان در کلاس بود که میفرمودند: درخت هر چه پربارتر سر به زیرتر.

پیام آقای دکتر علیرضا صانعی: درود و سپاس از دوستان دست اندرکار که چون نسیم وزیدن گرفته و ابرهای خاطره و احساس را به حرکت آورده و باعث نزول بارانهای بوسه و عشق بر کویر دستها و صورتهای ریشه داران فرهنگ و شعور این دیار کردند و مظهری از پاس داشت از سرداران فرهنگ را به نمایش گذاشتند. قدما گفته اند که معلم چون شمع است و ظریفی گفت این تشبیه انصاف نیست چه آنکه شمع را میسازند که بسوزد و معلم میسوزد که بسازد و چه زیبا این معنی ساختگی را از زحمات دبیران ارجمند این دیار در عمل دیدیم.

پیام آقای امیرحسین نقبایی (از اعضای هیات اجرایی): گردهمایی کوچکی که بسیار بزرگ بود! از گرمی این حضور ساده، خورشید رنگ باخت و عشق، ریزه خوارِ سفره معلم شد. دوستان و سروران گرامی ۲۵ اردیبهشت خوانسار را چنان با این همت بلند و حرکت وزین خود درآمیختید که جدا ناشدنیست اعضای محترم گروه دبیرستات شریعتی دستانتان را صمیمانه میفشارم و بوسه بر همت بلند شما میزنم. بنده حقیر به عنوان عضو کوچکی از گروه اجرایی این همایش از تمامی شما کمال تشکر را دارم و میستایم شمارا که همچون کوه مارا به خود متکی ساختید تا بتوانیم قدمی برداریم. بزرگواران و عزیزان کمی ها و کاستی های زیادی بود که در این گام اول به چشم می آمد و از نگاه تیز بین شما نیز مستور نماند. پوزش بنده را در کمی ها بپزیرید و بیشی خود را الگوی ادامه ی مسیر ما قرار دهید. بار دیگر از حضور شما عزیران چه با قدوم سبزتان و چه با حمایت های دورا دورتان در این همایش بر دیده می نهم و گرامی می دارم. کاستی ها را بر بی تجربگی ما ببخشید و نظرات سازنده و تجربیات گران قیمت خودرا از ما دریغ مدارید.      برادر کوچک شما

10+

کاربرانی که این مطلب را پسندیده اند:

  • avatar

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *