Traning3

آخرین بارقه امید: توسعه آموزشی نیروی انسانی

    دکتر مسعود نیلی از اقتصاددان‌های بزرگ کشود به همراه همکارانش، زمستان امسال اولین کنفرانس اقتصاد ایران را برگزار کردند. هدف اصلی این کنفرانس حصول حداقل توافق بین اقتصاددان‌ها و تصمیم‌گیرندگان کشور از جبهه‌های مختلف سیاسی بود تا بالاخره از یک نقطه مشترک بهبود ساختار اقتصاد کشور آغاز شود. نتایج یک پژوهش جالب که در این کنفرانس ارائه شد، ما را به این فکر فرو برد کهاهداف تاسیس انجمن تا چه اندازه اهمیت دارد. در این پژوهش برآورد شده بود که فقرا (دو دهک کم درآمد جامعه) از یارانه دریافتی در هر ماه، حدود ۱۰۰۰تومان را صرف هزینه‌های آموزشی فرزندانشان کردند (کمتر از نیم درصد).

   از سوی دیگر توافق جمعی تمام صاحب‌نظران بر توسعه نیروی انسانی به عنوان بهترین، اثرگذارترین و سالم‌ترین راهکار محرومیت‌زدایی و برقراری عدالت اجتماعی؛ حاصل شده. تنها راهکار نجات کشور از اقتصاد تک بعدی و نفتی، پرورش نیروی انسانی است. دانش‌آموزانی که در حال حاضر وارد مدرسه می‌شوند، به احتمال زیاد در آینده بر خلاف ما نفتی برای فروش و گذران زندگی نخواهند داشت و یا نفتشان مشتری نخواهد داشت. لذا باید خود توان خلق ارزش داشته باشند و این مهم صورت نخواهد پذیرفت مگر با توسعه آموزشی همه جانبه.

    اهمیت حمایت از استعدادهای درخشان و دانش‌آموزان نخبه که از نظر مالی توان کمی دارند از اهداف تاسیس گروه ما بود که در همین راستا طرح عیدانه انجمن، اجرا شد که البته جای بهبود بسیاری دارد. لذا این نکته مهم یادآوری شد تا در آستانه همایش سالانه انجمن، به این هدف مهم بیش از پیش بیندیشیم.

2+

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *