Kelas5paye

راهکاری دیگر برای گوشه‌ای از مشکلات آموزشی شهرستان

   پس از اقدام ارزنده اعضای گروه «دبیرستانی که شریعتی بود» در حمایت مالی از یک سرپرست خانوار که به دلیل بدهی بانکی با حکم جلب مواجه شده بود؛ دغدغه مهمی توسط معاون محترم آموزشی اداره آموزش و  پرورش شهرستان خوانسار، جناب آقای دهاقین، طرح شد. خروجی این بحث تقبل هزینه‌های اعزام تیم‌های ورزشی مدارس توسط آقای مهندس مهرداد جواهری بود که به عنوان اسپانسر این تیم‌ها قبول زحمت کردند. بحث طرح شده، نبود بودجه برای تشویق نخبگان علمی، پروشی، ورزشی و … و کمبود بودجه‌های آموزشی بود که برخی از تبعات آن به این شرح است:

  1. وجود کلاس‌های چند پایه در مدارس روستاها بدون هیچگونه امکانات کمک آموزشی و از دست رفت فرصت ادامه تحصیلات عالی برای برخی دانش آموزان با استعداد.
  2. فراهم نبودن امکان تقدیر از رتبه‌های برتر کنکور، کما اینکه در چند سال گذشته تقدیر شایسته‌ای از این نخبگان به عمل نیامده.
  3. هدفمند نبودن برخی کمک‌های خیرین به مدارس مانند اکتفا به تقبل هزینه‌های ناهار یا اهدا مهر نماز و عدم توجه به خرید وسایل کمک آموزشی و … .
  4. بسنده کردن آموزش و پرورش به تقدیر کتبی از رتبه‌های برتر وروزشی شهرستان و حتی مشکل برای اعزام تیم‌های منتخب ورزشی برای شرکت در مسابقات استانی.
  5. این مورد نیز از سوی مدیر محترم دبیرستان دکتر شریعی طرح شد: تعطیلی سه هفته‌ای کلاس‌های کنکور و تقویتی به دلیل مشکلات مالی.

   در نهایت بنا شد جناب آقای دهاقین فهرستی از نیازهای آموزشی شهرستان را در اختیار انجمن قرار دهند تا در حد امکان اعضای گروه راهکارهای پیشنهادی را بیان کنند.

7+

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *