EconomicAdnatage

خلاصه مباحث گروه در هفته دوم تیرماه ۱۳۹۴: مزیت‌های اقتصاد خوانسار

   با توجه به اینکه ان شاء الله بزودى با رفع موانع، رونق اقتصادى در سراسر ميهن عزيزمان بالا خواهد گرفت؛ وظيفه ماست تا با بحث و بررسى شرايط، مدل هاى مناسب براى جان گرفتن اقتصادى پويا در شهر كهن و عزيزمان خوانسار را مدون و در اختيار جوانان مستعد و پرشور آن قرار دهيم. اولين پرسش را جهت شروع بحث: مزيت هاى نسبى فعاليت اقتصادى در خوانسار كدام است؟  با سپاس از بزرگوارانی که در این بحث شرکت کردند: آقایان میرباقری، جعفری، صانعی، شفیعی، احمدیان، معلمی، میرخسروی، جواهری و آقا حامد کتابچی که مطالب رو جمع بندی کردند. نکات استخراج شده از این گفتگوها در ادامه فهرست شدند:

 1. كم كردن ريسك سرمايه گذاري وافزايش امنينت اقتصادي و بالا بردن رغبت سرمايه گذاري. یکی از راهکارهای افزایش امنیت حمایت ویژه مسئولان و کاهش مراحل اداری کسب و کار در شهرستان است. (در مصاحبه فرماندار محترم گفته شد که ستاد تسهیل سرمایه‌گذاری با حضور نماینده همه ادارات مرجع صدور مجوز به تازگی چهارشنبه هر هفته در فرمانداری تشکیل می‌شود).
 2. ترویج فرهنگ تكريم سرمايه گذار در شهر.
 3. سه اولویت سرمایه گذاری در خوانسار:  توریستی، کشاورزی و صنایع غذایی با مردم در هر شرایطی به تغذیه بها میدند به همین دلیل به نظر ما در صنایع غدایی با سرمایه کم و سریعتر جواب میده البته از تبلیغات نباید غافل شد.
 4. افزايش وام هاي بانكي در جهت توسعه اقتصادي واستفاده از امكانات موجود در خوانسار به مانند صنايع غذايي.
 5. بازسازی بازار قدیمی خوانسار که هم گامی موثر در راستای جذب توریست هست و هم به رونق اقتصادی شهر کمک خواهد کرد با توجه به از بین رفتن بناهای ارزشمند شهر مثل کاروانسرای ایمانیان و جوادی و تیمچه  فلكه اول و گاراژها. همچنین ایجاد مجتمعهای تجاری دائم یا موقت جهت عرضه و فروش خشکبار و عسل و داروهای گیاهی.
 6. توجيه اقتصادي در سرمايه گذاري ها جهت رقابت با بنگاهاي اقتصادي و نيازهاي بازار هدف.
 7. توسعه زير بناها وسخت افزارها مانند راه ها و جاده ها.
 8. هر جنسى بايد با حيثيت فروخته شود.
 9. افزايش تبليغات وايجاد بستر مناسب جهت معرفي محصولات توليدي در خوانسار و پيدا كردن بازارهاي جديد هدف.
 10. به كارگيري نيروهاي موفق ونخبه كه در خارج خوانسار صاحب ايده و تجربه مكفي ميباشند.
 11. ايجاد كارگاه‌هاي بسته بندي با طراحي هاي جذاب و منحصر به فرد و جهت افزایش بازدهی و برند سازى براى محصولات با كيفيت خوانسار. خونسار قطب صادرات عسل هست ولی فقط خام فروشی می کنیم ودر خصوص محصولات حاصل از عسل زیاد تحقیق نشده. البته لزوم افزایش کیفیت عسل هست.
3+

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *